6 Şubat okullar tatil mi, resmi tatil mi?

Türkiye’nin hafızalarında derin izler bırakan 6 Şubat 2023 depreminde onbinlerce can kaybı yaşanırken ve yüzbinlerce kişi de yaralandı. Türkiye’yi sarsan doğal afetin üzerinden geçen bir yılın ardından başta depremin etkilediği şehirler olmak üzere tüm ülkede törenler ve anma etkinlikleri düzenlenecek. Bu sebepler vatandaşlar 6 Şubat okullar tatil mi, resmi tatil mi merak ediyor.

6 ŞUBAT RESMİ TATİL Mİ?

6 Şubat tarihinin resmi tatil ilan edilmesi için milletvekilleri düzeyinde başvuru yapıldı ancak henüz şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı.

6 Şubat 2024 için tatil ilan edilmediği için salı günü kamu kurumları ve özel sektör işyerleri normal çalışma düzeninde devam edecek.

6 ŞUBAT OKULLAR TATİL Mİ?

6 Şubat’ın resmi tatil ilan edilmesi halinde okullar da tatil olacak. Fakat resmi tatil ilan edilmezse, okulların tatil olup olmayacağına Milli Eğitim Bakanlığı karar verecek.

Şu ana kadar henüz tatil açıklaması yapılmadığı için 6 Şubat salı günü okullar tatil olmayacak, dersler kaldığı yerden devam edecek.

DEPREM İÇİN ORTAK YAYIN YAPILACAK

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan 28 saniyelik öncelikli yayın spotu, televizyonlar ve radyolarda 6 Şubat akşamı saat 19.00’da ortak yayınla sunulacak.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) yapılan açıklamaya göre, vatandaşların deprem bilincinin pekişmesi ve afetlere karşı farkındalık düzeyinin artırılması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) televizyon ve radyolar için ayrı ayrı spot hazırlandı.

Hazırlanan 28 saniyelik öncelikli yayın spotu, RTÜK tarafından onaylandı.

Yayın kuruluşları, üst kurulun internet sitesine yüklenecek öncelikli yayın spotunu indirerek, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin yıl dönümü olan 6 Şubat’ta saat 19.00’da ortak yayında yayımlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x