Film setinde kazara katil olmuştu! Alec Baldwin hakkında yeni suçlama

Alec Baldwin, 21 Ekim 2021’de New Mexico’ya bağlı Santa Fe yakınlarındaki Bonanza Creek Çiftliği’nde gerçekleşen Rust filminin setinde rolüne çalışıyordu. İçinde gerçek mermi olduğunu bilmediğini açıkladığı, sahnede kullanılacak tabancayı ateşledi. Merminin isabet ettiği görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetti, yönetmen Joel Souza ise ağır yaralandıı.

“GERÇEK MERMİYE DAİR HİÇBİR FİKRİM YOK”

Sette yaşanan trajik ölüm sonrası Baldwin’e ‘taksirle öldürme’ suçlaması yöneltilmişti. Ünlü oyuncu ise suçlamaları reddetmiş; “Gerçek merminin sete nasıl girdiğine dair hiçbir fikrim yok” demiş, tetiğini çekmediğini ve silahın yanlışlıkla ateş aldığını söylemişti.

“SUÇSUZ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ”

Savcılar, davanın başlamasına iki hafta kala, ABD’li aktöre yönelik ‘taksirle öldürme’ (kasıt olmadan öldürme) suçlamasının düşürülmesine karar vermişti. Açıklamada, “Suçlamaların düşürülmesi Baldwin’in suçsuz olduğu anlamına gelmiyor. Yeni bilgiler ışında soruşturma devam edebilir” denilmişti.

TABANCA PARÇALARA AYRILDI!

Alec Baldwin’e yönelik suçlama geçtiğimiz nisan ayında düşürülse de dava devam ediyor. New Mexico savcıları, Rust setinde yaşanan ve görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne neden olan olayla bağlantılı olarak 65 yaşındaki oyuncuyu yeniden ‘kasıtsız adam öldürmek’le suçlamaya hazırlanıyor.

Silahı parçalara ayıran müfettişlerin, tabancanın bağlantı yerlerinin aşınmış olduğunu ve tetik kontrolünün düzgün çalışmadığını tespit ettiği iddia edildi.

AVUKATLARINDAN İLK AÇIKLAMA

Alec Baldwin’in, kasım ayı ortasında jüri önüne çıkacağı belirtildi. Ünlü ismin avukatları, “Korkunç bir trajedinin yanlış yönlendirilmiş kovuşturmaya dönüştürülmesi talihsizlik. Mahkemede her türlü suçlamaya cevap vereceğiz” açıklamasını yaptılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x