Gürsel Tekin: 40 yıldır CHP’liyim böyle bir dönem görmedim

CHP’de aday belirleme süreci tartışmaların ardından istifa eden eski genel sekreter ve milletvekili Gürsel Tekin dün akşam SÖZCÜ TV’de Başkent kulisleri programına konuk oldu. Aslı Kurtuluş Mutlu moderatörlüğünde, SÖZCÜ Medya Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk ve SÖZCÜ yazarı Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin, CHP yönetimine sert eleştirilerde bulundu ve istifasının nedenini açıkladı.

İstifa kararı vermeden önce CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü açıklayan Tekin, “Benim adaylığım umurumda değil. Bu başvuruyu yapmadan önce Sayın Genel Başkanımla ve Sayın İmamoğlu’yla görüştüm. Bana şunu diyebilirlerdi: ‘Siz gönlümüzde yoksunuz. Biz başka arkadaşlarımızla yola devam edeceğiz.’ Ben hiçbir şeye hevesli değilim. Rant peşinde değilim, hayatım mücadeleyle geçmiştir” dedi.

İstifa dilekçesini 15 gün önce hazırladığını belirten Tekin, “Ben CHP’de temiz bir geçmişe sahip biriyim. Bir istifa dilekçesini yazmanın ne kadar zor olduğunu sadece ben, Allah ve eşim bilir. O dilekçeyi 15 gün önce yazdım.” dedi.

BİRİNE ULAŞAMADIM

SÖZCÜ TV canlı yayında sesini yükselterek CHP yönetimine tepki gösteren Tekin istifasının nedenini ise şu sözlerle açıkladı; “Nedeni şu; Ulaşamadım kimseye. Yani bir Gürsel Tekin hayatını buna vakfetmiş 40 yılını vermiş. Parti yöneticilerinden birine ulaşamadım. Genel Başkan Yardımcılarına ulaşamadım. Sayın Genel Başkanıma mesaj yazdım. Bu ne demektir ya? Biz insan değil miyiz? Ben bugüne kadar kimin telefonuna çıkmamışım? 40 yıldır CHP’deyim ben böyle bir dönem görmedim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x