Mehmet Şimşek’ten Üç Büyüklere ‘Vergi İndirimi’ Resti! ‘Şov Yaptınız, Şimdi İndirim mi İstiyorsunuz?’

Transfer döneminde milyonlarca euroluk harcamalara imza atan üç büyük kulüp başkanının ‘vergi indirimi’ için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kapısını çaldığı iddia edildi. Talepleri reddeden Şimşek’in ‘Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?’ şeklinde konuştuğu aktarıldı.

Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin başkanları Ali Koç, Dursun Özbek ve Ahmet Nur Çebi yayın gelirlerinden şikayet ederek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kapısını çaldı.

Futbolculara verilen ücretler hariç bonservis bedeli olarak Fenerbahçe 56.8 milyon euro, Galatasaray 29.54 milyon euro, Beşiktaş ise 12.5 milyon euro ödeme yaptığı hesaplandı.

İddialara göre transfer döneminde milyonlarca euro harcama yapan kulüp başkanlarına Mehmet Şimşek’ten sert bir çıkış geldi. Daha önceki dönemlerde defalarca vergi indirimi alan kulüplere ret yanıtı verildi.

10 Haber’de yer alan bilgiye göre, Bakan Şimşek’in herkesi etkileyen bazı ürünlerdeki ÖTV artışı ve ek MTV vergisine vurgu yaptığı ve böyle bir ortamda spor kulüplerine indirim gibi bir uygulamanın yapılmasının söz konusu olmadığını söylediği belirtildi.

İddiaya göre Mehmet Şimşek,”Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x