Uzman Görüşü: Yatırımcıları Şaşırtacak 3 Gizli Mücevher Altcoin!

Bitcoin ve çok sayıda önde gelen altcoin Kasım ve Aralık’ta önemli ölçüde artış gösterdi. Bu süreçte BTC, 5 Aralık’ta yeni bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto uzmanı Valdrin Tahiri, yükseliş eğilimleri sergileyen ve potansiyel olarak önümüzdeki ay önemli kârların yolunu açan daha az bilinen altcoin’leri inceliyor. Bu doğrultuda uzman, 3 gizli mücevher altcoin projesini masaya yatırıyor.

PAAL AI (PAAL): Altcoin yükseliş döngüsüne başlıyor!

PAAL fiyatı 15 Eylül’den bu yana hızlı bir artış gösterdi. Yukarı yönlü hareket 20 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,22 dolar ile doruğa ulaştı. Artışın hızı ve oluşumu, fiyatın yeni bir yükseliş trendine başladığını gösteriyor. Ekim ayından başlayarak ATH seviyesine ulaşan Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösterdi (yeşil).

Fiyat artışına bir momentum düşüşü eşlik ettiğinde düşüş sapması meydana gelir. PAAL’da olduğu gibi bunu genellikle önemli düzeltmeler takip eder. Farklılaşmanın ardından altcoin %50 düşerek, aynı zamanda yatay bir destek alanı olan 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesini doğruladı. Sonuç olarak, düzeltmenin tamamlanmış olması ve PAAL’ın önceki yükseliş eğilimine devam etmesi mümkün. Şu anda, altcoin fiyatı 0,16 dolarlık yatay direnç alanından çıkmaya çalışıyor. Başarılı olması halinde bir sonraki direnç seviyesi olan 0,29 dolara yükselmesi mümkün. Bu da token için %90 artış anlamına geliyor.

PAAL Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş PAAL fiyat tahminine rağmen, 0,16 dolar alanından bir ret, bir sonraki en yakın desteğe 0,11 dolara % 26’lık bir düşüşü tetikleyebilir.

Denet (DENT): Uzun vadeli dirençten koptu

DENT fiyatı, Mart 2021’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü. Düşüş, Aralık 2022’de 0,00056 dolarlık düşük bir seviyeyle doruğa ulaştı. Daha sonra, altcoin Ağustos 2023’te daha yüksek bir dip oluşturmadan önce birkaç başarısız çıkış denemesi (kırmızı simgeler) yaptı. Fiyat, trend çizgisi 930 gün boyunca yerinde kaldıktan sonra Ekim ayında patlak verdi. Bu tür uzun vadeli yapılardan kopuşlar genellikle önemli yukarı yönlü hareketlerden önce gelir.

Dahası, DENT için haftalık RSI devam eden kırılmayı destekliyor. Gösterge 50’nin üzerinde ve artıyor (yeşil simge). Her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri olarak kabul görüyor. Altcoin artmaya devam ederse, bir sonraki en yakın direnç 0,0022 dolar seviyesinde olacak. Bu da mevcut fiyatın %140 üzerinde bir hedef.

DENT Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Yükseliş DENT fiyat tahminine rağmen, artışın sürdürülememesi ve haftalık bir düşüş mum çubuğunun oluşması yukarı yönlü hareketi riske atabilir. Bu durumda altcoin fiyatının %35 düşüşle en yakın destek olan 0,0006 dolara gerilemesi mümkün.

Son gizli mücevher altcoin: SuperVerse (SUPER)

Aralık ayında kayda değer artış potansiyeli olan son altcoin SuperVerse. SUPER fiyatı, Mart 2021’den bu yana uzun vadeli azalan direnç trend çizgisi altında düşmüştü. Düşüş, Ekim ayında 0,069 dolarlık düşük bir seviyeye yol açtı.

O zamandan beri, SUPER fiyatı art arda sekiz haftalık boğa mum çubuğu oluşturdu. Bu, 960 gündür yerinde duran trend çizgisinden bir kopuşa neden oldu. Kopuş, artan ve 50’nin üzerinde olan RSI tarafından destekleniyor. Şu anda, altcoin 0,60 dolarlık yatay direnç alanının içinde işlem görüyor. Eğer SUPER bu seviyeyi kırarsa, 1,75 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün. Bu da altcoin fiyatını %200 daha artması anlamına geliyor.

SUPER Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş SUPER fiyat tahminine rağmen, 0.60 dolar bölgesinden gelen bir ret, 0.23 dolar seviyesindeki en yakın desteğe %60’lık bir düşüşe neden olabilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x